Medal Count & Results

RESULTS

Medal Count

Country Gold Silver Bronze Total
 Australia        
 Belgium        
 Canada  1  3  5   9
 Finland        
 France        
 Great Britain  3  1      4
 Ireland        
 Italy    2  1    3
 Japan        
 Netherlands    1      1
 Russia  8  4  4  16
 South Africa    1      1
 Spain      1    1
 Switzerland        
 United States      1    1
TOTALS  12  12  12  36

 

Medalists by Class

Thursday, April 27, 2017

Individual Snooker

30cm Class

 GLD  GBR  S. Irwin-Burns & Sam  48 pts / 54.13 seconds
 SIL  ITA  L. Fazioli & Sofia  47 pts / 56.82 seconds
 BRZ  ESP  I. Gimeno Palacio & Twix  44 pts / 49.86 seconds

40cm Class


 GLD  RUS  S. Kondrashova & Anyway Vin  48 pts / 49.22 seconds
 SIL  ZAF  R. Compaan & Sumo  48 pts / 51.01 seconds
 BRZ  ITA  A. Marmo & Maya  48 pts / 51.11 seconds

50cm Class

 GLD  RUS  S. Kurochkin & Dream  49 pts / 49.97 seconds
 SIL  NLD  H. Timmer & Famous First  48 pts/ 49.06 seconds
 BRZ  CAN  T. O’Neil & Tylt  48 pts / 49.35 seconds

60cm Class

GLD  RUS  D. Smirmova & Agent Black  48 pts / 49.15 seconds
 SIL  CAN  C. Neklia-Thiboade  48 pts / 50.35 seconds
 BRZ  CAN  M. O’Neill & Snow Devyl  48 pts / 50.43 seconds

 

Friday, April 28, 2017

Individual Agility

30cm Class

 GLD  RUS  M. Kuleshova & Alisia  0 flts / 37.89 seconds
 SIL  RUS  T. Pavlova & Mafia  0 flts / 40.06 seconds
 BRZ  USA  A. Mueller & Crackers  0 flts / 40.31 seconds

40cm Class

 GLD  RUS  S. Kondrashova & Anyway Vin  0 flts / 37.71 seconds
 SIL  ITA  A. Marmo & Maya  0 flts / 38.52 seconds
 BRZ  RUS  O. Drushinina & Risk  0 flts / 38.67 seconds

50cm Class

 GLD  RUS  S. Kurochkin & Dream  0 flts / 34.60 seconds
 SIL  CAN  T. LaBelle & Jet  0 flts/ 37.00 seconds
 BRZ  CAN  T. O’Neil & Tylt  0 flts / 37.11 seconds

60cm Class

GLD  RUS  D. Smirmova & Agent Black  0 flts / 36.44 seconds
 SIL  RUS  S. Kurochkin & Gallant Vedi Ike  0 flts / 36.61 seconds
 BRZ  RUS  A. Egorova & Peak Performance  0 flts / 37.61 seconds

 

Individual Jumping

30cm Class

 GLD  GBR  S. Irwin-Burns & Sam  0 flts / 34.44 seconds
 SIL  ITA  G. Marconi & Nala  0 flts / 34.62 seconds
 BRZ  RUS  T. Pavlova & Mafia  0 flts / 34.63 seconds

40cm Class

 GLD  GBR  D. Weaver & Vegas  0 flts / 33.12 seconds
 SIL  RUS  D. Smirnova & Eh Moroz  0 flts / 34.46 seconds
 BRZ  ITA  K. Koncz & Jojo  0 flts / 34.46 seconds

50cm Class

 GLD  CAN  T. LaBelle & Jet  0 flts / 31.80 seconds
 SIL  RUS  S. Kurochkin & Dream of My Life  0 flts/ 31.99 seconds
 BRZ  ITA  G. Bono & Fly  0 flts / 31.99+ seconds

60cm Class

GLD  RUS E. Povalischeva & Q’T-Bird   0 flts / 32.33 seconds
 SIL  GBR  V. Lloyd & Taboo  0 flts / 32.91 seconds
 BRZ  RUS D. Smirnova & Agent Black   0 flts / 33.25 seconds

 

 

Gamblers – Saturday, April 29
   
   
Individual All Around – Saturday, April 29
   
   
Individual Biathlon – Sunday, April 30
   
   
Team Triathlon – Sunday, April 30